Bine aţi venit, Vizitator | Înregistrare | Logare
content top
Principala » 2011 » August » 6 » Chivu a ratat primul trofeu în noul sezon! Inter - Milan 1-2
6:06 PM
Chivu a ratat primul trofeu în noul sezon! Inter - Milan 1-2

Cu Cristi Chivu printre titulari, Inter Milano a pierdut primul trofeu al sezonului, Supercupa Italiei, în faţa eternei rivale AC Milan. Deşi nerrazurri au deschis scorul prin Sneijder (22), Ibrahimovic (60) şi Boateng (69) au întors soarta meciului în repriza secundă, cu două goluri în 9 minute. Partida s-a disputat în China, La Beijing, pe celebrul stadion Cuib de Pasăre, gazda Olimpiadei din 2008.

ECHIPELE DE START

INTER 3-4-3: Julio Cesar; Ranocchia, Samuel, Chivu - Zanetti, Thiago Motta, Stankovic, Obi - Alvarez, Sneijder, Eto'o

MILAN 4-3-3: Abbiati - Abate, Nesta, Thiago Silva, Zambrotta - Gattuso, Van Bommel, Seedorf - Boateng, Robinho, Ibrahimovic

Vizualizări: 1088 | Adăugat de: kOuB | Rating: 5.0/1